Dnia 1 lutego 2016 w Sklepie medycznym Flandia odbyła się cykliczna akcja profilaktyczna „Bez bólu przez całą dobę”, czyli Kinesiology taping. Akcja skierowana była do osób cierpiących na bóle mięśniowe i stawowe.

Kinesiology Taping to metoda stworzona przez japońskiego doktora Kenzo Kase na początku lat osiemdziesiątych, która została spopularyzowana  zarówno w świcie sportu, jak i rehabilitacji.

Aplikacja plastrami o właściwościach zbliżonych do ludzkiej skóry (elastyczność, ciężar, grubość i przepuszczalność powietrza) są skuteczne w terapii problemów stawowych i mięśniowych. Bazuje na kinezjologii i zdolnościach organizmu do samoleczenia. Oddziaływuje  na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatyczny i nerwowy. Działanie kinesiotapingu polega na zmniejszeniu bólu mięśni i stawów, usuwaniu obrzęków limfatycznych, wspomaganiu pracy mięśni oraz korygowaniu niewłaściwej pozycji stawu.

Kinesiotaping znajduje również doskonałe zastosowanie w sporcie – m.in. jest bardzo często stosowany przez pływaków, lekkoatletów, siatkarzy, koszykarzy, piłkarzy nożnych i ręcznych.

Źródło http://www.fizjobalance.pl/rehabilitacja-2/kinesiology-taping/

 

Komentowanie wyłączone.