W dniu 19 maja 2016 r w sklepie medycznym Stowarzyszenia Flandria odbyła się akcja profilaktyczna „Stop Cukrzycy”. Akcja była skierowana do osób chorujących na cukrzyce, jak również dla tych którzy chcieliby jej zapobiegać.

Cukrzycy z pewnością nie można bagatelizować i już po pierwszych objawach, albo nawet przy podejrzeniach tej choroby, należy zgłosić się do lekarza. Odpowiednio wcześnie zdiagnozowana cukrzyca pozwala bowiem na życie praktycznie na tym samym poziomie, co ludzie całkowicie zdrowi, a niedogodności będą całkowicie minimalne. Trudno bowiem do nich zaliczyć zdrową dietę i okresowe badania krwi.

Diabetologia to jednak nie tylko terapia chorych na cukrzycę. Często choroba wykryta późno wiąże się z groźnymi powikłaniami, których leczeniem także zajmuje się diabetolog, sprawujący kompleksową opiekę nad chorym. Do zespołu konsultacyjnego może on włączyć także innych specjalistów – w zależności od charakteru schorzenia dodatkowego oraz jego poziomu zaawansowania. Cukrzyca wykryta odpowiednio wcześnie jest natomiast łatwa do zatrzymania – objawy choroby nie będą występować, a jej postęp zostanie zahamowany tylko dzięki farmakoterapii i odpowiednio dobranej diecie. W przeciwnym wypadku konieczne może być nawet szpitalne wyrównywanie poziomu cukru we krwi.

 

Komentowanie wyłączone.