Dnia  26.04.2018r. w Klubie Seniora Orłowo odbył się interesujący wykład „Choroby układu oddechowego we współczesnej fitoterapii”. Wykład poprowadził Michał Konkel, fitoterapeuta, wolontariusz Flandrii.

Fitoterapia, jak już wiemy dzięki wykładowi,  oznacza leczenie chorób surowcami roślinnymi oraz ich wyciągami i preparatami w różnych postaciach farmaceutycznych. Profilaktyczne stosowanie leków pochodzenia roślinnego wzmacnia układ immunologiczny i chroni między innymi przed chorobami układu oddechowego.

Fitoterapia w infekcjach układu oddechowego

W ostatnich latach coraz większym zaufaniem w leczeniu infekcji wirusowych cieszą się preparaty pochodzenia roślinnego (fitoterapia).

Nowoczesna fitoterapia stała się prawdziwą alternatywą dla substancji syntetycznych. Dziś jest ona klasyfikowana w grupie naukowo udokumentowanej farmakoterapii. Jak sobie zatem poradzić z takimi objawami infekcji wirusowych, jak katar, kaszel czy bolące ucho, wykorzystując siły drzemiące w naturze?

Infekcje

Wirusy są odpowiedzialne nawet za 90 proc. wszystkich zakażeń. Infekują drogi oddechowe, powodując stan zapalny błony śluzowej nosa i zatok. Powodują zaleganie wydzieliny w obrębie zatok oraz oskrzeli, której produkcja w okresie procesu zapalnego jest zwiększona. To moment, kiedy najczęściej dochodzi również do zaburzeń związanych z drenażem i wentylacją.

Dzieci chorują znacznie częściej niż dorośli. Dzieje się tak dlatego, że układ oddechowy u małego dziecka jest niedostatecznie wykształcony, przez co znacznie częściej występuje niedrożność i brak wentylacji.

Substancje

Dzięki fitoterapii mamy możliwość reagowania w skuteczny i bezpieczny sposób na zmiany chorobowe w organizmie. Warto zatem poznać te substancje, które mogą być remedium na małe i duże zatoki oraz infekcje wirusowe układu oddechowego.
„źródlohttps://nazdrowie.pl/artykul/pulmonologia/fitoterapia-w-infekcjach-ukladu-oddechowego

 

Komentowanie wyłączone.