W dniach 11 i 18 Grudnia 2019 roku w biurze wolontariatu Stowarzyszenia „Flandria” odbyły się akcje profilaktyczne „Bez bólu przez całą dobę”. Akcje były skierowane do osób cierpiących na bóle kręgosłupa.

Kinesiology Taping to jedyna metoda rehabilitacji,która działa cały czas, pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra k-active tape.Jest to możliwe dzięki zjawisku samoleczenia organizmu, w efekcie zapobiega powstawaniu patologii, aprowadzi do przywróceniai zachowania prawidłowej funkcji organizmu.

Metoda została wymyślona w Japonii przez chiropraktyka Kenzo Kase. Stosowana powszechnie od 1988 roku. Po raz pierwszy użyli go japońscy sportowcy na Olimpiadzie w Seulu. Do Europy metoda ta dotarła dopiero w 1998 roku. W Polsce stosowana od 2004 roku, kiedy to zaczęto prowadzić szkolenia z zakresu klejenia plastra Kinesiology Taping.

Oryginalne taśmy dostępne są w pięciu kolorach: beżowym, czarnym, niebieskim różowym i zielonym. Zrobione są z wysokiej jakości bawełny i akrylu (powierzchnia klejąca), przepuszczają powietrze i wodę, ale są wodoodporne, rozciągają się do 130-140% początkowej długości, mają zbliżoną grubości i ciężar do skóry.

Stosowanie Kinesiology Taping jest w 100% bezpieczne i nie przeszkadza w codziennym życiu. Około 20 minut po przyklejeniu plastra przestajemy odczuwać jego obecność na ciele. Osoba z przyklejonym plastrem może biegać, skakać, a nawet pływać. Ważne jest że, nie ukazała się żadna publikacja naukowa stwierdzająca, iż plaster szkodzi, bądź nie pomaga choćby w najmniejszym stopniu. Dlatego dzisiaj metoda ta jest stosowana bardzo powszechnie, między innymi przez takie gwiazdy jak Mario Balotelli, Agnieszka Radwańska, Novak Djokovic oraz inni czołowi sportowcy świata.

Źródło https://fizjo4life.pl/kinesiology-

Autor wpisu: Paweł Rutka, wolontariusz Flandrii

 

Komentowanie wyłączone.