8 października 2018 roku w biurze wolontariatu Stowarzyszenia „Flandria” odbyła się akcja profilaktyczna „Badanie stanu włosa . Akcja była skierowana do wszystkich chętnych.

Czego możemy dowiedzieć się od trychologa?

Trycholog, dzięki nowemu narzędziu badawczemu ma nowe możliwości zbadania stanu włosa na całej długości – kamera sprawdza bowiem i stan skóry głowy i korzenie włosa, dzięki czemu łatwiej postawić diagnozę i jak już wspomniano wyżej , łatwiej leczyć mieszki, jeśli widać, że one przyjmują podawane substancje leczące lub odżywcze.

Trycholog dzięki kamerze może inaczej leczyć używając tak naprawdę podobnych leków, jak dermatolodzy. Jednak trycholog bardzo szybko widzi, co w wypadku podawania środków poprzez skórę głowy, dzieje się z mieszkami.

Warto podkreślić, że trycholog zna i może określić przy pomocy badania ponad 240 różnych problemów zdrowotnych skóry głowy.

Obserwacje, jakie można poczynić na głowie pacjenta dzięki nowemu sposobowi badania, może wykazać wiele spraw, które w tradycyjnym badaniu zupełnie nie są możliwe – na przykład trycholog widzi w jakim stanie są mieszki włosowe, czy są żywe i można je pobudzić do tworzenia włosa, czy raczej są obumarłe i należy zająć się ratowaniem włosów, które jeszcze pozostały pacjentowi.

Jak wygląda badanie?

Badanie trychologiczne jest zupełnie nieinwazyjne i bezbolesne – lekarz przykłada do skóry głowy jedynie mikro kamerę, której nie dociska, tak że pacjent nie czuje nic. Badanie nie wymaga pokrywania skóry żadnym preparatem wspomagającym badanie.

Akcja z trychologiem będzie odbywać się cyklicznie, średnio raz w miesiącu. Każda wizyta trwa około 30 minut. Zapisy telefoniczne: 664 909 144.

Źródło
https://polki.pl/moda-i-uroda/fryzury,jak-wyglada-trychologiczne-badanie-wlosow,10336031,artykul.html

Autor wpisu: Paweł Rutka, wolontariusz SWP Flandria

 

Komentowanie wyłączone.