11,18, 25 Października 2019 roku w Biurze wolontariatu Stowarzyszenia Flandria odbyły się warsztaty edukacyjne „Rękodzieło”. Warsztaty były prowadzone przez naszą wolontariuszkę- Joannę Gutowską.

Czym jest rękodzieło?

Według definicji rękodzieło jest wyrobem nieprzemysłowym, wytwarzanym własnoręcznie i będącym pod wieloma względami dziełem o walorach artystycznych. Kiedyś rękodzieło było kojarzone jako wyrób ludowy mający przede wszystkim cechy kultury, w której powstał, obecnie jednak wyraz ten poszerzył swoje znaczenie. Handmade, bo to inna nazwa rękodzieła zaczerpnięta z języka angielskiego, jest obecnie bardzo popularną formą zarobku, po którą sięga wiele osób o zacięciu artystycznym, a specjalizacji może być naprawdę bardzo dużo.

Jakie kategorie rękodzieła wyróżniamy?

Rękodzieło to bardzo pojemna kategoria i mieszczą się w niej bardzo różne dzieła. Zazwyczaj jeden twórca specjalizuje się w jednym z nich i na nim skupia, choć zdarzają się i ci bardziej wszechstronni. Co można zaliczyć do rękodzieła? Jest to:garncarstwotkactwo, szydełkowanierzeźbienie (np. w drewnie),wikliniarstwo,scrapbookinghafciarstwo,bibułkarstwobiżuteria artystyczna, decupage.

Jak widać kategorii jest sporo i wbrew pozorom można znaleźć naprawdę wiele osób, które się tym zajmują, a patrząc na to, że możliwości rękodzielnicze są niemal nieograniczone, daje to naprawdę duże szanse na sukces.

Źródło https://sprzedajemy.pl/poradnik/czym-jest-rekodzielo-i-dlaczego-stalo-sie-takie-popularne-7897fb-art2766

Autor wpisu: Paweł Rutka- wolontariusz Flandrii

 

Komentowanie wyłączone.