KULTURALNE PODARUNKI

Projekt „Kulturalne podarunki” jest finansowany ze środków Programu Młodzież w działaniu.
Celem projektu jest stworzenie przez grupę Polaków i Chińczyków przedstawienia teatralnego, które będzie prezentowało i zbliżało do siebie kulturę polską i chińską. W projekcie weźmie udział 15 studentów z miasta Harbin w Chinach, którzy przez 2 lata studiują filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz wolontariusze „Flandrii” i studenci UG.

Projekt zakłada ok. 15 spotkań warsztatowych, podzielonych na 7 modułów.

1. Warsztaty na temat odmienności kulturowej społeczeństw Polski i Chin.
2. Warsztaty na temat kultury i tradycji Chin – prowadzone przez studentów z Chin.
3. Warsztaty gry aktorskiej i emisji głosu (połączone z tworzeniem scenariusza).
4. Warsztaty z wizażu / charakteryzacji.
5. Warsztaty tworzenia pacynek.
6. Tworzenie scenografii/ kostiumów.
7. Zajęcia z automasażu – przeciwdziałanie stresowi.

Te zajęcia przygotują uczestników do wystawienia przedstawienia opartego na elementach kultury polskiej i chińskiej. Przedstawienie zostanie zaprezentowane na Uniwersytecie Gdańskim oraz w 2 organizacjach działających na rzecz osób potrzebujących, z którymi współpracujemy.
Ważnym elementem przedstawień będzie prośba do odbiorców o przekazanie studentom z Chin ”podarunków kulturalnych”. Podarunkami tymi mogą być ciekawe książki w języku polskim, filmy DVD polskie lub z polskim tłumaczeniem itp. (Nie chodzi tu o nowe książki czy filmy, ale przekazanie np. jednej pozycji ze swojej domowej biblioteczki). Zorganizujemy punkt zbiórki tych podarunków na uniwersytecie oraz w biurze wolontariatu „Flandrii”. Będziemy zachęcać, aby na podarunkach zamieszczać jakąś miłą dedykację dla Chińczyków. Te podarunki od Polaków przekażemy naszym kolegom studentom z Chin jako pamiątki pobytu w Polsce. Dzięki tym podarunkom będą mogli ćwiczyć język polski w Chinach.

Termin realizacji projektu: październik 2011 – sierpień 2012

Więcej informacji o bieżących wydarzeniach związanych z projektem „Kulturalne podarunki” znajduje się w zakładce AKTUALNOŚCI.

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

 

Komentowanie wyłączone.