8 i 22 Października 2019 w Biurze wolontariatu Stowarzyszenia „Flandria”, odbyły się warsztaty edukacyjne ”Fotografia”. Warsztaty są skierowane do grupy 50+, uczestników Akademii Zdrowia. Zajęcia prowadzi nasza wolontariuszka- Monika Poul.

1.Nie załamuj się, gdy popełnisz błąd

Błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi – mówi stare powiedzenie. To szczera prawda, która tyczy się także fotografii. Im więcej będziesz fotografować, tym częściej możesz popełniać błędy. Sukces osiągnie ten, kto potrafi wyciągać wnioski z popełnionych błędów, analizować ich przyczynę i stosować rozwiązanie w przyszłości. Taka umiejętność jest wielkim plusem nie tylko w pracy fotografa, ale też w całym życiu.

Nie bój się podejmować pewnych działań tylko dlatego, że możesz popełnić błąd. To trochę tak, jakbyś nie szedł na egzamin na prawo jazdy, bo możesz go oblać. Zawsze warto próbować, starać się.

2. Nie oczekuj efektów zbyt szybko

Niektórzy wymagają od siebie zbyt wiele. Fotografia to nie zawody. Aby osiągnąć dobre rezultaty i móc powiedzieć: „to zdjęcie wygląda dokładnie tak, jak to sobie wymarzyłem”, potrzeba wiele czasu. Nikt po miesiącu czy pół roku nie stanie się wziętym fotografem, a jego prace nie zawisną w znanych galeriach czy nie będą drukowane w Newsweeku lub The New York Times. Nauka fotografii to długi proces, w trakcie którego trzeba przejść wiele różnych etapów, np. biegle opanować sprzęt czy wyrobić swój własny, rozpoznawalny styl.

3.Nie ubóstwiaj drogiego sprzętu

Do wszystkiego należy jednak podchodzić z umiarem i nie popadać w absolutny zachwyt nad drogim sprzętem. Nie stawiaj sobie za cel kupowania wszystkich sprzętowych nowości tylko dla zabawy. Nie zrozum mnie źle – kupowanie nowych obiektywów czy aparatów nie jest niczym złym. Po prostu trzeba pamiętać, że to narzędzia do uzyskania konkretnych celów i efektów na zdjęciach. Pamiętaj: od sprzętu ważniejsze są zdjęcia nim wykonywane.

Źródło https://fotoblogia.pl/3160,10-rzeczy-ktorych-fotograf-nie-powinien-robic-poradnik

Autor wpisu: Paweł Rutka, wolontariusz Flandrii

 

Komentowanie wyłączone.