W dniu 9 i 11 Maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 89 oraz 90  w Gdańsku oraz 20 maja w Publicznym Przedszkolu w Rewie odbyły się warsztaty Edukacyjne „Wiem że zdrowo Jem”.  Warsztaty były skierowane do podopiecznych placówek a w przypadku przedszkola – również do ich rodziców i opiekunów. Zapraszamy wszystkie chętne Szkoły Podstawowe oraz Przedszkola w Trójmieście i okolicach do udziału w projekcie!

1.Dziecko w wieku szkolnym powinno codziennie spożywać różne produkty z każdej grupy uwzględnionej w piramidzie żywieniowej.
2.Dziecko powinno codziennie być aktywne fizycznie –Ruch każdego dnia  wpływa korzystnie na sprawność Fizyczną dziecka  Pomaga również utrzymaniu prawidłowej sylwetki Ciała .
3. Źródło  energii w diecie dziecka powinny stanowić  produkty  umiejscowione u podstawy piramidy żywieniowej .
4.Dziecko wieku szkoły Podstawowej powinno  codziennie spożywać minimum 3, 4 szklanki mleka.  . Zastąpić je można produktami mlecznymi takimi jak kefiry , maślanka ,sery czy jogurty. ,
5.Diecko powinno z codziennie spożywać 2 porcje produktów z grupy ryby , jaja mięso. Nie należy też nie zapominać o roślinach strączkowych.
6. W Posiłkach Dziecka powinny znajdować się warzywa i owoce
7. W Diecie dziecka w wieku szkoły podstawowej, powinno się ograniczać tłuszcze zwłaszcza te pochodzenia zwierzęcego .
8. Należy również ograniczać spożywanie słodyczy czy słodkich gazowanych napojów .
9. Warto też ograniczyć spożywanie produktów słonych , takich jak chipsy .a także odstawić solniczkę.
10. Dziecko powinno codziennie pić odpowiednią ilość wody.

Na podstawie http://www.przepisy-dla-dzieci.pl/Cooking/Article/

 

Komentowanie wyłączone.