WOLONTARIAT

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM  FLANDRII!

Wypełnij

i wyślij go na adres gdynia@flandria.pl lub odwiedź nas w biurze.

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” za jeden z głównych celów stawia sobie propagowanie idei wolontariatu.

Wolontariusze pomagają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji – niepełnosprawnym, chorym, starszym oraz dzieciom i młodzieży. Wspólnie organizują również akcje profilaktyczne, promujące zdrowie i zdrowy styl życia. Każdy wolontariusz może określić zakres działań, w których chce uczestniczyć.

Jednocześnie wolontariat rozumiemy nie tylko jako dawanie, ale również przygotowanie do pełnienia różnych ról, aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Dlatego zapewniamy wolontariuszom profesjonalne szkolenia, dotyczące zagadnień z dziedziny psychologii, socjologii, pedagogiki, medycyny. Wolontariusze są również głosem doradczym, współuczestniczą w planowaniu działań organizacji. Wolontariat to także miejsce na spotkanie ciekawych, otwartych osób. Dlatego dbamy o stworzenie warunków do integracji, rozwijania talentów i umiejętności wolontariuszy.

O planowanych akcjach i szkoleniach dla wolontariuszy poczytaj w zakładce KALENDARZ. Wybrane działania realizowane przez wolontariuszy opisujemy w zakładce AKTUALNOŚCI oraz PROJEKTY.

Dokumenty przydatne w działaniach wolontarystycznych znajdziesz w zakładce DOKUMENTY DO POBRANIA.

Aktualną listę wraz opisem oczekiwań naszych podopiecznych, którzy czekają na pomoc wolontariusza znajdziesz

Chcesz obejrzeć zdjęcia z naszych wspólnych działań? Odwiedź zakładkę GALERIA.

 

 

 

Komentowanie wyłączone.