16 listopada 2018 roku w Miejskim  Klubie seniora Północ , odbyły się warsztaty Edukacyjne  „ Zbilansuj swoją dietę i ciesz się jedzeniem”. Warsztaty były skierowane Do członków „Miejskiego Klubu Seniora Północ”

W Polsce słowo dieta nadal jest mylnie kojarzona z mniej lub bardziej restrykcyjnym planem odżywiania, ukierunkowanym na zredukowanie ciężaru ciała. A tymczasem dieta to pokarmy, które dana osoba spożywa w ciągu dnia lub tygodnia. 

Natomiast zbilansowana dieta to taka, która jest bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach.

Ludzki organizm potrzebuje codziennie do prawidłowego funkcjonowania ok. 60 składników odżywczych, które muszą być dostarczane wraz z pożywieniem. Podstawą zbilansowanej diety jest spożywanie odpowiednich ilości pokarmów z pięciu grup produktów:

  • pieczywo, produkty zbożowe i ziemniaki
  • warzywa i owoce
  • mięso i ryby
  • mleko i produkty mleczne
  • tłuszcze i cukry

Nie istnieje jeden produkt spożywczy, który zawierałby wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich, potrzebnych dla organizmu ilościach i proporcjach. Tylko łączenie i wykorzystywanie wielu różnych produktów pozwala na właściwe zbilansowanie diety.

 

źródłohttps://polki.pl/dieta-i-fitness/odchudzanie,co-to-jest-zbilansowana-dieta-i-na-czym-polega,10056878,artykul.html

Autor wpisu: Paweł Rutka, wolontariusz Flandrii

 

Komentowanie wyłączone.